novyny

Розділи

Ми в соціальних мережах:

twitter64 facebook64

День Чеського побратима в Ужгороді.

Депутатська комісія з питань розвитку міжнародної співпраці та туризму (голова – Чучка П.П., секретар – Буланов Р.М.) вперше запропонувала відзначати дні  добросусідства в обласному центрі для поляків, румунів, угорців, словаків, а також чехів, які у 20-30 роках будували тут Чехословацьку державу.

Ці дні були визначені за календарем, починаючи з травня. У цьому році зголосилися підтримати чехи (24.07), угорці (28.08) та словаки (18.09). Це міжнародні культурно-кулінарні фестивалі, у яких беруть участь генеральні консульства, навчальні та наукові національні заклади, мас-медіа, громадські організації.

У програмі 24.07:

·        Хода по наб. Незалежності з покладенням квітів до пам’ятника Т.Г. Масарику та А. Волошину членами делегації з міста Їглави та Ужгородської мерії з 15:30 - 16:00.

·        Відкриття маяка на пішохідному мості і проведення регати на імпровізованих плавзасобах по р. Уж  від парку «Підзамок» до пл. Б. Хмельницького. Учасники регати покладуть квіти до пам’ятника Я. Непомуцького.

·        Концерт на пл. Б. Хмельницького за участі двох гуртів із Чехії.

·        Фотовиставка «Історія чеського пивоваріння».

·        Анімація та фотосесії з бравим солдатом Швейком та поручиком Дубом.

·        Пивні конкурси за підтримки «Єжек» та «Чернігівське».

Протягом цього тижня на обласному радіо та телебаченні пройдуть тематичні передачі про чеський слід в історії Ужгорода за участю істориків проф. С. Федаки, доц. Ф. Шандора, Й. Кобаля, І. Латка та інших. Свято фінансується коштом організаторів.

© 2011-2020 Деца у нотаря | Розробка - Ігор Деяк | Дизайн аксесуар - Інна Осадча